Anasayfa / Konular

Naber :D tutulmayan sözler, hayal kırıklıkları, dara düşme anlatacağımı bekliyorsunuz ama koca bir HAYIR! :D demek istiyorum. Ben böyle bir yıl görmedim, duymadım da diyemiyorum gördük yaşadık. Lafın kısası giriş yapmak ...
React Native ile multipart/form-data tipinde bir HTTP isteği atılabilmesi, büyük dosyaların sunucuya http kullanılarak upload edilebilmesini kolaylaştırıyor. Node.js'de eğer express kullanıyorsanız işiniz kolay. Çünk&uu...
Bu yazıyı 2020 online final sınavlarımdan beş gün önce yazıyorum, akşam akşam yine kafamı meşgul etti. Diyorum ki, acaba bi' tane online sınav sistemi mi yazsam. Ama open source, her kuruma entegre, kopya riski minimum (kam...
Baştan belirteyim +5 senesini programlama ile geçirenler için bu makale bir çerez olabilir. Ancak gelişmek isteyen arkadaşlara ışık tutacağını düşündüğüm bir makale olduğunu da belirteyim. Çoğu zam...
Merhaba :) biraz gülünç bir durum bu ya, yılların ardı ardına gelmesi ve yaşadığım olayların olağanüstülüğü. Gerçekten eski makalerlerime videolarıma baktıkça farklı bir bakış açısın...
En son ne zaman böyle bir yazı yazdım bilemiyorum ama ileride böylesi yazılar yazmaya devam etmeyi düşünüyorum. Olur da "yeni ben" bunu okursa "eski ben"i unutmaması için yazıyorum da denilebilir. Konunu...
Bir uygulama fikriniz var ve bu uygulamayı kurmak için aklınızdan basitçe yapılacaklar geçiyor. Örneğin "bir sunucu sağlayıcıdan bir makine alırım, makineye Node.js falan kurarım, projemi oraya clone edeyim ve DevOps için pipeline eklerim". İşte bunl...
Yıllar bitmeye yaklaştığında benim kafamda hep bir soru oluşuyor. "Ne yaptım ben bu yıl?" Evet ne yaptım ben bu yıl :) Yaptıklarımı anlatmadan önce bir şeyi kutlamak istiyorum. Şu an bulunduğunuz avarekodcu.com sitesi 2 ...
(6 Ekim 2019) Dikkat! bu >=react-native@0.60 için çalışmamaktadır. v0.60 için react-native-fcm depracated oldu ve bu paketi öneriyor. Bunun için bu makaleyi düzenlemek isterdim ancak önerdiği pake...
Merhabalar, React ve React Native üzerinde birçok performans sorunu ile karşılaştım ve çoğuyla bazı şeylerden vazgeçerek daha hızlı bir hale getirebildim, bazılarında getiremedim. Bu makalede uygulamada yaşanan state günc...
1 2 3 4 5 6

Abdurrahman Eker

(1010 Eylül 11111001100)

• Full Stack Developer Turkey/Sivas
  • İnternette Avare Kodcu
  • coffee
  • github
  • instagram
  • linkedin
  • youtube
  • Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin ?