2017'de ne yaptım, 2018 hedeflerim ne?

kendimceyenibirbaslangic

6 yıl önce 0 yorum

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız, iyi misiniz :) Yine uzun süredir makale veya video paylaşmıyordum çünkü son bir iki aydır evimi taşımakla ilgileniyordum. Sebebi sadece bu değil tabi :) 

Bu yazımda bu yılımı nasıl geçirdiğimden ve Allah izin verirse önümüzdeki yılda neler yapacağımdan bahsedeceğim. Bu sene benim için oldukça durağan geçti. Sosyal açıdan çok gezen biri değilim :D o yüzden bu yıl çoğunlukla işten eve durumunda geçti. Evde veya işte benim için vazgeçilmez olan GitHub oldu ve sanırsam bu gidişle olmaya da devam edecek. Son baktığım duruma göre bu yıl ~600 katkı yapmışım. 

Bu sayıyı görmek benim için oldukça önemli çünkü gerçekten bir şeyler yapabildiğimi görmek beni çok sevindiriyor. Bu blogu 2016'nın sonlarına doğru açmıştım ve toplamda 28 yazı paylaştım. Aralarında en çok okunanı ionic 2 yazısı oldu. Yeni yılda bu sayıyı artırmak istiyorum. Aklımdaki ders veya yazı fikirleri beni, bunu yapabileceğime inandırıyor.

Bu yıl çok şey öğrendim/geliştirdim. Bunlar (en önemlileri): git, npm, nginx, es6, electron, react, react-native. Paylaştığım yazılardan veya videolardan bunları farketmiş olabilirsiniz.

Ben yaklaşık 2 senedir bildiklerimi insanlara sunma konusunda bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Beni bu işi yapmaya teşfik eden ise bu katkılarımın okuyanlar/dinleyenler tarafından söylenmesi.

Yeni yılda aklımda güzel bir seri yapma düşüncesi var. Bir oyun, program veya araç olabilir. Bunu yaparken alt yapıda yani çoğunlukla Modern JavaScript kullanmayı düşünüyorum. Böyle upuzun bir seri, bol bol kaynak içeren, başlık içeren, yeri geldiğinde bazı teknolojilerden bahsederek bilgi patlaması yaşatan bir seri :D Evet bunu yapmayı gerçekten istiyorum. Yeni yılda istediğim bir şey de, yeni insanlarla tanışmak, arkadaş olmak, bilgi paylaşmak :) Buna ihtiyacım var çünkü bunu yaparken etrafımdaki kişilerin de bu konuda çaba sarfetmesi beni de etkiliyor, daha çok uğraşmamı sağlıyor. Aklınızda olan fikirleri yorum olarak paylaşabilirsiniz veya buraya başvurabilirsiniz.

Sanırsam aklımdaki  "az" olan gelecek planını :) anlatmış oldum. Yeni yılda insanların mutlu olmasını, bilgi paylaşmasını, kararlı bir şekilde hedeflerine devam etmesini temenni ediyorum. Yeni yılınız kutlu olsun :) Mutlu Yıllar :) Hoş geçtin 2017.

Düşündüklerin nedir ?

Abdurrahman Eker

(1010 Eylül 11111001100)

• Full Stack Developer Turkey/Sivas
  • İnternette Avare Kodcu
  • coffee
  • github
  • instagram
  • linkedin
  • youtube
  • Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin ?